Tabanlıklarımızın Tercih Nedeni

Dinamik Fonksiyonel Tabanlıklar olup ayağın dinamik yapısını gerektiği kadar destekleyip ayağın normal fonksiyonlarını yapmasına yardımcı olurken aşırılıkları engelleyen tabanlıklardır. Böylece tabanlık kullanım süresince ayak fonksiyonu ile ilgili önemli kasların gelişimini sağlayarak ayağın doğru şekillenmesine de katkıda bulunurlar. Bu nedenle süre kısıtlaması olmadan kullanılabilirler.

Tabanlıklarımız, footscan® sistemine entegre tabanlık tasarım yazılımları tarafından ayak tabanı 10 anatomik bölgesinden alınan dinamik ölçüm verileri kullanılarak otomatik olarak tasarlanır ve yine yazılım tarafından bu tasarıma en uygun tabanlık önerisi yapılır.

Tabanlıklarımız, Avrupa Birliği sağlık şartlarına uygunluğu belgelidir. Herhangi bir sağlığa zararlı kimyasallar ve kanserojen maddeler içermedikleri için sağlıklıdır. Ayrıca su geçirmez ve nem barındırmazlar. Böylece de bakteri ve mantar gibi zararlı mikro organizma üreme ortamı yaratmadıkları için de hijyeniktir.

Tabanlıklarımızın sertliği ve kalınlığı sistem yazılımı tarafından otomatik olarak belirlenir (vücut ağırlığı, aktivite, spor branşı, diyabet ve diğer sağlık problemlerine göre). Bu da tabanlıklarımızın uzun süre deforme olmadan etkin bir şekilde kullanımını olmasını sağlar.

Dinamik Fonksiyonel Tabanlıklarımız:

  • Aktif yaşam kalitesini ve sportif performansı kısa sürede arttırır
  • Çocukların daha konforlu ve ağrısız oyun oynamalarını sağlar
  • Sakatlık oluşumlarını engeller
  • Var olan sakatlığın iyileşmesini hızlandırır ve yeniden oluşumunu engeller
  • Diyabetik yara açılımını engeller
  • Basma bozukluğuna bağlı oluşabilecek ayak şekil bozukluklarını engeller

Tabanlıklarımızın faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve en prestijli bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. (AJSM PreView, published on November 1, 2010 as doi:10.1177/0363546510382852)

Haber Bülteni

Güncellemelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Daha Fazlası