Tabanlıklarımız Hakkında

Tabanlıklarımız “Dinamik Fonksiyonel Tabanlıklar” olup ayağın statik ve dinamik yapısını (iç, ön ve dış kavisleri) gerektiği kadar destekleyip ayağın normal fonksiyonlarını yapmasına yardımcı olurken aşırılıkları engelleyen tabanlıklardır. Böylece tabanlık kullanım süresince ayak fonksiyonu ile ilgili önemli kasların gelişimini sağlayarak ayağın doğru şekillenmesine de katkıda bulunurlar. Bu nedenle süre kısıtlaması olmadan kullanılabilirler.

*D3D TABANLIKLAR, footscan® sistemine entegre D3D tabanlık tasarım yazılımı tarafından ayak tabanı 10 anatomik bölgesinden alınan dinamik ölçüm verileri kullanılarak otomatik olarak tasarlanır ve yine yazılım tarafından bu tasarıma en uygun olan D3D tabanlığı önerilir. Çocuk, erişkin ve özellikle de sporcu kullanımı için çok uygundur

*Phits TABANLIKLAR, footscan® sistemine entegre Phits tabanlık tasarım yazılımı tarafından ayak tabanı 10 anatomik bölgesinden alınan dinamik ölçüm verileri kullanılarak otomatik olarak tasarlanır ve Lazer 3D (SLS 3D) yazıcı tarafından basımı yapılır. Basım işlemi Belçika’da bulunan ve Materialize şirketine ait olan Avrupa’nın en büyük 3D Print merkezinde yapılmaktadır.

Phits tabanlıklar, dinamik ayak taban basınç verileri kullanılarak tasarımlanıp Lazer 3D (SLS 3D) basımı yapılan dünyadaki ilk ve tek tabanlıktır. Ayrıca bu tabanlıklar, dünyanın en hafif ve en teknolojik tabanlıkları olmalarının yanı sıra ideal verimliliğe, üstün sağlamlığa, olağanüstü dayanıklılığa sahiptir. Erişkinler ve özellikle de üst düzey sporcular için çok uygundur.

Tabanlıklarımızda kullanılan EVA malzemeler, D3D patentli yüksek kalitede olup Avrupa Birliği sağlık şartlarına uygunluğu belgelidir. Herhangi bir sağlığa zararlı kimyasallar ve kanserojen maddeler içermedikleri için sağlıklıdır. D3D patentli EVA malzemeler yüksek ısı ve basınçta şekillendirildiği için son derece dayanıklı olup su geçirmez ve nem barındırmazlar. Bu nedenle bakteri ve mantar gibi zararlı mikro organizma üreme ortamı yaratmadıkları için de hijyeniktir.

Tabanlıklarımızda kullanılan D3D-EVA malzemelerin sertliği ve kalınlığı, sistem yazılımı tarafından vücut ağırlığı, aktivite, spor branşı ve sağlık problem verilerine göre (diyabet gibi dolaşım bozukluğu yaratan sağlık problemler gibi) otomatik olarak belirlenir.

Tabanlıklarımız Sağlık Bakanlığına kayıtlıdır.

-Tabanlıklarımızın faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve en prestijli bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. (AJSM PreView, published on November 1, 2010 as doi:10.1177/0363546510382852)