Ayak Fonksiyon
Merkezi

Dr. Ahmet Hamdi Çağlar tarafından 2007 yılında kurulan Ayak Fonksiyon Merkezi, kurulduğu tarihten itibaren faaliyetlerini en ileri teknolojik cihaz ve sistemleri kullanarak bilimsel yaklaşımlarla hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Kişiye Özel

Kişiye Özel Tasarım

Esnek Tasarım

Esneklikte Üst Seviye

Hareket Desteği

Hareketlerinizi Sınırlamayın

Flex Hatlar

Geniş ve Rahat Hatlar

Kişiye Özel

Her ayağın geometrisine uyacak şekilde oluşturulan özel kemer destek profilleri.

%100 Uyum

Hareket etme şeklinize %100 uyum sağlayan ve rahatınız için özel olarak tasarlandı

D3 Tabanlıklar

Tabanlığın sertlik derecesi ve kalınlığı; kişinin vücut ağırlığı, aktivitesi (spor branşı, vs), sağlık problemi ve ayakkabısına göre yazılım tarafından otomatik olarak belirlenir.

D3D tabanlıklar Avrupa Birliği Standartlarına uygunluğu belgelidir. Zararlı kimyasallar ve kanserojen madde içermezler. Su ve nem tutmadıkları için bakteri ve mantar gibi mikro organizmaların üremesi için uygun zemin oluşturmazlar ve bu nedenle de hijyeniktir. Sağlık Bakanlığı’na kayıtlıdır.

Phits Tabanlıklar

D3D tabanliklar ile 3D print teknolojisinin mukemmel kombinasyonuyla elde edilmis phits tabanliklarla tanisin.

Belcikada bulunan avrupanin en buyuk ve prestijli 3d print merkezi olan materialise tarafindan temin edilen Phits tabanlıklar, dinamik ayak taban basınç verileri kullanılarak tasarımlanıp Lazer 3D (SLS 3D) basımı yapılan dünyadaki ilk ve tek tabanlıktır. Ayrıca bu tabanlıklar, dünyanın en hafif ve en teknolojik tabanlıkları olmalarının yanı sıra ideal verimliliğe, üstün sağlamlığa, olağanüstü dayanıklılığa sahiptir. Erişkinler ve özellikle de üst düzey sporcular için çok uygundur.

footscan® teknolojisi

Ayak Fonksiyon Merkezinde 10 metre uzunluğundaki özel yürüme parkurumuza yerleştirilmiş 2 metre uzunluğundaki yüksek teknolojik (16840 sensör / 500 Hz) footscan® dinamik ayak taban basınç ölçüm sistemi ile tüm adımlarınız dijital olarak takip edilir.footscan® teknolojisi bilimsel araştırmaların güvenilirlik ve doğruluğunu bir üst seviyeye taşır

Dr. Ahmet Hamdi Çağlar

Mesleği: Tıp Doktoru
Uzmanlık Alanları: Spor Hekimliği, Uygulamalı Klinik Biyomekanik

Biyografisi
Dr. Ahmet Hamdi Çağlar tarafından 2007 yılında kurulan Ayak Fonksiyon Merkezi, kurulduğu tarihten itibaren faaliyetlerini en ileri teknolojik cihaz ve sistemleri kullanarak bilimsel yaklaşımlarla hizmet vermeyi sürdürmektedir. Merkezimizin 100 binin üzerinde analiz ve on binlerce başvuru deneyimi, size en iyi hizmet standardı olarak yansıyacaktır. Ayak Fonksiyon Merkezi, kuruluş amacına uygun olarak klinik biyomekanik analiz ve çözümlere Türkiye’de liderlik ve öncülük etmektedir. Ayak Fonksiyon Merkezi; Yürüme ve Hareket Biyomekanik Analizi için gerekli tüm sistemlerin (kinetik, kinematik ve giyilebilir EMG) bir arada kullanıldığı Türkiye’deki ilk ve tek merkezdir.

İletişim

Mesajınızı bırakın sizi arayalım

[contact-form-7 id=”18″ title=”Contact form 1″]